Květen 2015

Narozeninové přání s Vojtou

30. května 2015 v 22:54 | Markéta

Vojta dostal na dnes pozvání na narozeninovou oslavu své kamarádky a sousedky Nely. Samozřejmě, že jsme museli vyrobit přáníčko. Tentokrát se mi myslím docela podařilo držet Vojtu zpátky, takže jsem zabránila tomu, aby bylo přeplácané všemi nálepkami a razítky, na které si jen vzpomene, že máme. Ovšem pomohlo také, že jsme vyráběli na poslední chvíli večer před oslavou a tudíž nebylo moc času.

Celou přední stranu jsme polepili papírem s kytičkami a ptáčky z Lidla, přilepily dva chipboardy a Vojta dopsal přání. Ozdobili jsme i obálku. Pětka se Vojtiškovi povedla až na třetí pokus, ale zato výstavní :-)


Vnitřek přání jsme ozdobili balónky, protože ty se na oslavu hodí. Nalepili jsme je na 3D čtverečky a Vojta k nim dokreslil šňůrky. Líbilo se mi, že nezapoměl na uzlíky, aby se balónky neupouštěly :-) Ještě trocha lepení a propisot, který si Vojta v poslední době oblíbil (to je ta tabulka s číslem 100), no a věnování a máme hotovo.


Fotila jsem ráno před odjezdem na oslavu a světlo nám nepřálo, příště se polepším.

Jeden metr čtvereční záhonku

28. května 2015 v 20:54 | Markéta
Dnes jsme se stali majiteli (pronajímateli) záhonku 1x1 metr v zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově. A navíc, což je vlastně důležitější, jsme členy komunity :-) Stránky zahrádkářů jsou zde. V podstatě jde o to, že jedna ze zahrádek byla upravena, aby sloužila většímu počtu osob. Je na ní vybudováno dvacet čtvercových záhonků, pracuje se na posezení, zastínění, grilování, hygieně, atd.

Náš záhonek má číslo 13 - vybrali jsme si ho záměrně :-) Je to opravdu maličké políčko, a my už plánujeme, co všechno si na něm vypěstujeme. Už je jistý hrášek a jeden nebo dva keříčky cherry rajčat. Uvidíme, co dalšího se tam ještě vejde.

Byla jsem přidána na mailing list komunity a jenom během psaní tohoto příspěvku mi přišlo zatím šest mailů ohledně první velké schůze členů. Bude to určitě velká akce, a to už tuto neděli zdá se. Bohužel jsem dnes na zahrádce nefotila, tak příště.

Proč "vyrábnictví"

1. května 2015 v 23:46 | Markéta
K založení svého blogu jsem se chystala dlouhou dobu. Stále jsem jej odkládala kvůli různým důvodům - po Vánocích, po Toníkových narozeninách, až si udělám pořádek v počítači, až, až... Poslední podmínkou bylo vymyslet si nějaký název, a to se stalo dnes. Chystala jsem se na nákup a abych s sebou mohla vzít Vojtu, lákala jsem ho, že zajdeme do papírnictví. Zalesklo se mu v očích a povídá: "Ale maminko, uděláme si v Krakově svůj obchod a bude se to jmenovat vyrábnictví."

A je to :-) Díky, Vojto!