Červen 2015

Přání pro kamarádku

6. června 2015 v 22:52 | Markéta

Náhodou jsem zjistila, že sousedka měla narozeniny a protože je taky tvořivá duše, ale teď na to vůbec nemá čas, rozhodla jsem se darovat ji ručně vyrobené přání. Když víte, že to člověk ocení, je to pěkná práce. Byla jsem také ráda, že využiju novou vyřezávací šablonu stromu, kterou jsem koupila při poslední návštěvě Davony :-)


Čtvercový krémový základ přání 13,5 x 13,5 cm jsem polepila vzorovaným papírem a na něj přilepila výsek ze šablony. Abych získala opravdovou hloubku, dala jsem tři na sebe. Vyřezávala jsem z barevného papíru střední gramáže.


Text přání jsem natiskla černým inkoustem na vellum a připevnila maličkými zelenými hřebíčky.

Kromě přání vznikají i naušničky, k těm příště.

Máme zaseto a zasazeno

4. června 2015 v 23:30 | Markéta
Můžeme se těšit na úrodu! O víkendu jsme na své políčko zasadili tři keříky cherry rajčat a bazalku. Rajčátka budou tříbarevná - prostě jsme se v obchodě nemohli rozhodnout, takže jsme vzali žlutá, červená i oranžová.
Kromě toho jsme zaseli semínka kopru a petrželky a hlavně, hrášek.

Oba kluci statečně pomáhali. Toníka nejvíc bavilo hloubit díry a přesypávat zem sem a tam. Aby si ulehčil práci, vlezl si přímo do záhonu; vypadalo to, jako by nám tam vyrostlo děťátko. Vojta si užil u setí hrášku. Bral to poctivě kuličku po kuličce... Kdyby se mu omylem část nevysypala, strávil by s tím snad dvě hodiny.


Od té doby jsme byli ještě asi dvakrát. Vojta tam chodí moc rád, tvrdí že to je lepší zahrádka než ta před domem. Proč, to se mi zatím zjistit nepodařilo. Toník je na zahrádce taky moc spokojený. Když odcházíme, oba jsou vždycky tak krásně špinaví :-)