Červenec 2015

A bude se šít

10. července 2015 v 0:07 | Markéta
Po delší době jsem nakoupila látky! Více než rok jsem šila z toho, co bylo doma...a že toho bylo dost. Párkrát jsem mezitím přebírala zásoby a při třídění vyhazovala (protože to se fakt nedá, schovávám každý ústřižek, protože by se mohl hodit, ale už to opravdu není kam dávat).
A nyní jsem neodolala a nakoupila látky, ale pozor! Ne jen ve stylu "ta je pěkná, ta se bude určitě hodit". Všechny čtyři látky, které jsem vybrala, mají už svůj osud zpečetěn. A tady jsou :-)


Nakupovala jsem na flex-texu a musím říct, že tentokrát jsem byla moc moc spokojená. Už se mi několikrát stalo, a nejen tam, že látka byla na první pohled nekvalitní, jakoby úplně průhledná. Ovšem dnes jsem byla příjemně překvapená tím, že látky jsou pevné, krásně barevné a vypadají tak, jak vypadaly na fotkách v eshopu. Kromě těchto tří, které jsem nafotila, jsem si koupila taky jeden úplet a od něj jsem si slibovala nejmíň. Ve flex-texu jsem už kupovala úplet jednou a mám z něj domácí tepláky, slouží dobře. Ale ve srovnání s tím, který mi přišel, je to hadr :-) Objednala jsem tmavě modrý s malými bílými kotvičkami s tím, že si z něj ušiju tričko, možná šortky. Ale je úplně úžasný a asi z něj spíš kluci budou mít kalhoty.

A k čemu látky budou? Látka s matičkami a šroubky je na pyžamka pro kluky. Vybral si ji Vojtíšek a já se těším, že zase budou mít něco stejného na sebe. Tolik se mi to líbí.


Zdravotnická látka mi pouslouží na výrobu dárku pro bráchovu přítelkyni. Pracuje jako zdravotní sestřička a z této látky ji ušiju kalhoty. Jo, ty mi jdou nejlíp :-) Nedávno jsem šila na Vojtu, přišel se vyptávat a podívat a když jsem mu prozradila, že to budou tepláky, odpověděl: "Zase tepláky?" Takže tak... Ale pro ni jsem ještě kalhoty nešila, takže by neměla být zklamaná jako Vojta :-)


Poslední látka, ta nejbarevnější, asi z ní bude nějaká taštička. Vím, že jsem říkala, že se všemi mám už jasný plán... Původně jsem s touto zamýšlela zdobit blok - použít ji při scrapbookingu. A asi na to i dojde. Jen když jsem ji viděla naživo, přišlo mi, že se bude moc hodit i na opravdické šití.

Tak snad brzy se šitím začnu. Mám vypráno a vyžehleno, takže tkanina je připravená :-)

Třešňová marmeláda

5. července 2015 v 23:38 | Markéta

Z poslední návštěvy na chalupě jsme si od našeho souseda a "strejdy" přivezli spoustu třešní. Přesto, že z třešní jsem ještě marmeládu nedělala, zkusila jsem to. Přece jenom, rybízových máme slušnou zásobu a letos určitě zase dělat budeme... Tak proč nevyzkoušet další druh :-)


Zvolila jsem svůj osvědčený postup - ovoce, cukr, želírovací látka. Měla jsem doma speciální želírovací cukr, takže jsem ani nemusela nakupovat. Však jsem si dost dala při odpeckovávání...abych získala 1 kg čistého ovoce, měla jsem ruce ponořené v třešních skoro dvě hodiny. Nikdy bych si nemyslela, že šťáva z třešní tak barví... Prsty jsem měla špinavé ještě několik dní.


Naplnila jsem celkem pět skleniček, různě velikých. Jednu jsem na fotku nedala, protože nebyla moc reprezentativní - byla potištěná jahodami :-) Taky nafocení a ochutnávka mi trvala dlouho, marmeládu jsem dělala už skoro před třemi týdny. No a k focení jsem se dostala až dnes. Ozdobené jsem je měla ale brzy, šlo to samo. Použila jsem nálepky a visačky z poslední Praktické ženy, tedy Kreativu praktické ženy. Ještě jsem si s nimi trošku pohrála, vybarvovala jsem.


A jaká je? Nám chutná a to je hlavní :-) Nejsem žádná Blanka Milfaitová, ale manžel i děti jsou spokojení a na tom mi záleží.

Brzy bude sklizeň...

3. července 2015 v 23:16 | Markéta
Na zahrádce nám to jde zatím dobře. Občas zaléváme, sem tam jsem vytrhla nějaký zatoulaný plevel, a dnes jsme už museli ke vzrůstajícímu hrachu napíchat proutky, aby se měl po čem pnout.


Na šlahounech jsou sem tam i květy, takže nějaká úroda by měla být. I ostatní plodiny pěkně rostou, bazalka se košatí, kopr vypadá velmi dobře a i ta petržel už vylezla (ale té to trvalo dost dlouho). Každopádně největší a nejdůležitější počin jsou hrášky. Ještě jedna srovnávací :-)


Tak zahradničení zdar!