Třešňová marmeláda

5. července 2015 v 23:38 | Markéta

Z poslední návštěvy na chalupě jsme si od našeho souseda a "strejdy" přivezli spoustu třešní. Přesto, že z třešní jsem ještě marmeládu nedělala, zkusila jsem to. Přece jenom, rybízových máme slušnou zásobu a letos určitě zase dělat budeme... Tak proč nevyzkoušet další druh :-)


Zvolila jsem svůj osvědčený postup - ovoce, cukr, želírovací látka. Měla jsem doma speciální želírovací cukr, takže jsem ani nemusela nakupovat. Však jsem si dost dala při odpeckovávání...abych získala 1 kg čistého ovoce, měla jsem ruce ponořené v třešních skoro dvě hodiny. Nikdy bych si nemyslela, že šťáva z třešní tak barví... Prsty jsem měla špinavé ještě několik dní.


Naplnila jsem celkem pět skleniček, různě velikých. Jednu jsem na fotku nedala, protože nebyla moc reprezentativní - byla potištěná jahodami :-) Taky nafocení a ochutnávka mi trvala dlouho, marmeládu jsem dělala už skoro před třemi týdny. No a k focení jsem se dostala až dnes. Ozdobené jsem je měla ale brzy, šlo to samo. Použila jsem nálepky a visačky z poslední Praktické ženy, tedy Kreativu praktické ženy. Ještě jsem si s nimi trošku pohrála, vybarvovala jsem.


A jaká je? Nám chutná a to je hlavní :-) Nejsem žádná Blanka Milfaitová, ale manžel i děti jsou spokojení a na tom mi záleží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | 6. července 2015 v 23:40 | Reagovat

Vypadá vážně skvěle. Sbíhají se mi sliny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama